Okolice

     Nasza Restauracja Położona w granicach Zespołu Jurajskich Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, a jednocześnie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. w malowniczym miejscu na Jurze w Ogrodzieńcu. Możemy pochwalić się miejscami, jedynymi w swoim rodzaju, które swoją historią i pięknem zachwycają.
Ogrodzieniec znajduje się w środkowo ? wschodniej części województwa śląskiego
i jednocześnie w południowej części Powiatu Zawierciańskiego, w niedalekiej odległości od trzech głównych aglomeracji Polski południowej: Krakowa (60 km), Katowic (55 km) i Częstochowy (50 km).


ZAMEK W PODZAMCZU

      W sąsiedztwie lokalu, około 1 kilometra znajduję się jeden z piękniejszych zamków, Zamek Ogrodzieniecki w Podzamczu to najbardziej imponujące obiekt spośród wszystkich zamków Jury Krakowsko - Częstochowskiej. Usytuowany na Górze Janowskiego - najwyższym wzniesieniu Jury (504 m. n.p.m.) - zbudowany z twardego wapienia i dolomitów przetrwał wieki, będąc długo niezdobytą twierdzą piastowskich orłów na Krakowie, a później kolejnych potężnych i znamienitych magnackich rodów.


ZAMEK W MIROWIE

      Około 20 minut jazdy samochodem od lokalu znajduję się Zamek w Mirowie, to jeden z zamków Szlaku Orlich Gniazd - dawnej południowej linii obronnej Królestwa Polskiego. Tak jak większość tych zamków i on usytuowany jest na wzgórzu, dzięki czemu góruje nad okolicą, trudniej było go zdobyć i dawał większe możliwości spostrzeżenia nieprzyjaciela. Sam zamek jest w dość dobrym stanie. Obecnie przebiegają w nim prace remontowe. Z góry roztacza się ładny widok. Z zamku w Mirowie można przejść pieszo do niedalego położonego zamku w Bobolicach.


ZAMEK W BOBOLICACH

      Ponad kilometr od zamku w Mirowie znajduję się Zamek w Bobolicach, jest to niewielki ale bardzo malowniczy i ciekawie położony na wzgórzu XIV wieczny zamek. Jest on jedną z warowni śląskich na zachodnim pasie umocnień zwanym Orle Gniazda. Z Bobolic można przespacerować się do sąsiedniego zamku w Mirowie (około 30 minut spacerem). Zamek w Bobolicach został niedawno odrestaurowany przez prywatnego inwestora

KLASZTOR W PILICY


      Kilka kilometrów od Ogrodzieńca w miejscowości Pilica znajduję szczególnie interesujący kościół i klasztor Ojców Franciszkanów, które już od ponad 260 lat wznoszą się na wzgórzu nad Pilica. Szczególnym skarbem tego Sanktuarium jest cudowny wizerunek Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin, koronowany 18 sierpnia 2003 r.

W pobliżu naszej restauracji znajduję się jeszcze wiele bajecznych miejsc, chętnie o nich opowiemy u nas, zapraszamy.